picture

Kultovní Kino Art se po dvou letech znovu otevře

pictureZpět na všechny aktuality

11.9.2019

Po dvou letech se slavnostně otevře brněnské Kino Art. Slavnostní otevření je naplánováno na pátek 13. září. Kino zároveň oslaví sto let. „Kino Art neodmyslitelně patří k brněnské kulturní scéně a v dnešní době, kdy jsou preferována spíše kina ve formě multiplexů, jsem ráda, že filmoví fanoušci budou mít možnost užít si sledování filmů, které nejsou mainstreamové,“ okomentovala otevření Artu brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Cena rekonstrukce se měla pohybovat okolo 16 milionů korun. Stavební firma ale uvnitř našli azbest a byli nuceni práce zastavit. Rekonstrukce se proto z původních pěti měsíců protáhla na více než dva roky a konečná výše ceny rekonstrukce včetně likvidace azbestu vyšla na bezmála 20 milionů korun.

Kino Art bylo oblíbeným místem filmových fajnšmekrů v Brně. „Po dvou letech si návštěvníci opět užijí unikátní atmosféru Artu, která některým nadšencům chyběla. Mohou si užít zajímavou filmovou nabídku s tituly, které jinde neuvidí,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

První film, který kino po dvou letech divákům nabídne, bude němý snímek Východ slunce za doprovodu živé hudby. Následovat bude stohodinový filmový maraton. Diváci uvidí nejen artové filmy, ale i současnou světovou produkci jako například Bohemian Rhapsody nebo Avengers.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Aktualně

Na jakých projektech právě pracujeme?

 • blog

  10.1.2023

  Celková rekonstrukce brněnské pobočky Technického a zkušebního ústavu stavebního

  Kociánka v Králově Poli láká Brňany malebným prostředím, nádherným výhledem na celé Brno a přírodou na dosah ruky. Místu každopádně chybí vhodné občanské vybavení a služby.

 • blog

  5.9.2022

  Kociánka ožívá díky polyfunkčnímu Centru Sadová od I. Vyškovské stavební

  Kociánka v Králově Poli láká Brňany malebným prostředím, nádherným výhledem na celé Brno a přírodou na dosah ruky. Místu každopádně chybí vhodné občanské vybavení a služby.

 • blog

  16.9.2022

  Znovuotevření Hvězdárny a planetária v Brně

  Brno, Hamburk a Varšava – co mají tato tři města společného? Jsou to jediné evropské metropole, kde můžete navštívit skutečně veliké 3D planetárium. To nejnovější se přitom otevřelo právě na Kraví hoře, jen několik minut chůze od centra města.

 • blog

  11.8.2022

  Proměna účelu historické celnice v ulici Křenová

  Historická celnice v brněnské Křenové ulici má nový kabát i účel. Brněnští zastupitelé ji nechali kompletně zrekonstruovat. Vzniklo tam sedm nových bytů pro rodiče samoživitele.