picture

Hvězdárna a planetárium Brno

Realizace

Práce na venkovní části objektu Hvězdárny a planetária v Brně. Práce spočívali v demolici původní opěrné zdi, která vzhledem ke svému staří byla nebezpečná pro procházející návštěvníky. V rámci projektu byla zmodernizován i park navazující na objekt hězdárny a vybudovány nové odpočinkové zóny a pochozí plochy.

INVESTOR: Magistrát města Brna
picture
picture

Postup práce na projektu

2019

06/2018

2019

ZAHÁJENÍ PRACÍ

ZAHÁJENÍ PRACÍ

Zahájení stavebních prací na projektu

06/2018

2019

BOURACÍ PRÁCE A ZAKLÁDÁNÍ

BOURACÍ PRÁCE A ZAKLÁDÁNÍ

V první fázi byla nutná demolice a likvidace původní opěrné zdi po které navazovali výkopové práce a vybudování základů pro novou opěrnou zeď

07/2018

2019

BETONÁŘSKÉ PRÁCE

BETONÁŘSKÉ PRÁCE

Po betonáži základů navazují svislé konstrukce. Zde bylo použito speciální kruhové bednění pro vytvoření opticky hezkého oblouku. Souběžně s betonáží probíhají výkopové práce ve vrchní části parku pro přivedení elektřiny do nových světelných prvků a nabíjecích panelů.

08/2018

2019

KOMUNIKACE A SADOVÉ ÚPRAVY

KOMUNIKACE A SADOVÉ ÚPRAVY

Po dokončení opěrné zdi nastupují sadové úpravy a práce na komunikacích. Usazení betonových pochozích panelů, schodiště a závěrem položení ukazatele poledníku.

09/2018

2019

DOKONČOVACÍ PRÁCE

DOKONČOVACÍ PRÁCE

Položení posledních travnatých koberců a montáž sedacích souprav v relax zóně. Odzkoušení venkovního osvětlení a nově vybudované závlahy a připraveno k předání investorovi.

Kde nás najdete ?