picture

Kociánka v Králově Poli

Realizace 2020 - 2022

Kociánka v Králově Poli láká Brňany malebným prostředím, nádherným výhledem na celé Brno a přírodou na dosah ruky. Místu každopádně chybí vhodné občanské vybavení a služby.

Nový developerský projekt Centrum Sadová má za cíl to změnit – polyfunkční dům má vytvořit prostor nejen pro služby, ale také vybudovat příjemné místo komunitního života.

Spojení bytových a komerčních prostor

Centrum Sadová v sobě propojuje bytové i komerční prostory v jeden celek, který vizuálně dotváří kolorit celého místa. Ve spodním patře budovy se nachází prostor pro tři až čtyři prodejny.

Obohacení širokého okolí

Polyfunkční dům bude zároveň obsahovat dvacet jedna moderních bytů o velikostech 1+kk až 3+kk. Dolní patro bude nicméně vyhrazeno službám. I když se v posledních letech citelně zvýšil zájem o tuto lokalitu, je pravdou, že se obyvatelé Kociánky stále musí za potřebnými službami dopravit.

To má Centrum Sadová změnit. Nejedná se ovšem o velkokapacitní nákupní dům, ale o menší prostory, které mohou být využity jak drobnými podnikateli, tak manažery národních řetězců, kteří zde mohou otevřít menší pobočku supermarketu.

Polyfunkční dům bude mít zároveň k dispozici parkoviště s podzemními garážemi pro obyvatele domu. Parkovacích míst tedy bude dostatek. Centrum Sadová zkrátka cílí na to stát se novým středobodem všeho dění na Kociánce.

Developeři mysleli i na dopady domu na životní prostředí – v jeho prospěch tak mluví jeho energetická úspornost – Centrum Sadová splňuje parametry energeticky úsporné budovy (energetická náročnost je na stupni B, tj. úsporná). Díky tomu dochází k výraznému snížení nákladů za energie, jako je ohřev vody, topení aj.

Projekt se začal realizovat na konci roku 2020. Dokončení stavby se očekává během podzimu 2022.

Zdroj: denik.cz

picture

Postup práce na projektu

Kde nás najdete ?